Штукатурка укосів по праву вважається роботою для справжніх професіоналів.
Якщо у вас немає хоча б мінімального досвіду роботи з більш простими поверхнями, такими як стіни і стелю, краще не братися за неї самостійно.
Однак якщо ви все-таки впевнені, що вам вистачить вміння та досвіду, то дамо декілька корисних рекомендацій, які суттєво полегшать роботу і позитивно позначаться на результаті.
Для того, щоб домогтися бажаного результату, спершу потрібно все ретельно підготувати.
Насамперед, слід оцінити обсяг робіт і обзавестися матеріалами і всім необхідним інструментом.
Також потрібно очистити віконний проріз від пилу і сміття, а також переконатися, що основа, на яку буде наноситися штукатурка, ніде не відшаровується. На цьому ж етапі потрібно видалити випирає монтажну піну, яка в іншому випадку буде сильно заважати в подальшому, і забезпечити пароізоляцію — небудь за допомогою спеціальної плівки, або використовуючи силіконовий герметик.
Тільки після цього можна приступити до основного етапу підготовки: грунтовці поверхонь (краще використовувати грунтовки глибокого проникнення). Ви можете ризикнути і пропустити цей крок, однак жоден грамотний фахівець, не порекомендує цього — адже це не тільки погіршить зчеплення з поверхнею, але і дозволить шкідливим бактеріям розвиватися під шаром штукатурки.
Після всіх описаних вище процедур рекомендується закрити віконний блок поліетиленовою плівкою (щоб уникнути попадання розчину).
Ттільки виконавши вищеописані процедури можна приступати до самої штукатурці.
Для початку потрібно зрозуміти, що процес цей досить складний сам по собі, тому краще навіть не сподіватися виконати його в один захід.
Перший етап роботи полягає в тому, щоб "освіжити" поверхню, окропивши його. Це необхідно для забезпечення більш якісного зчеплення.
Процедура здійснюється за допомогою сильно розведеного рідкого розчину: невелика порція кладеться на кельню і акуратним швидким рухом кидається з невеликої відстані.
Коли всі укоси будуть оброблені таким чином і розчин повністю висохне, можна приступати до наступного етапу.
Встановіть спеціальні правила або легкі рейки по зовнішньому краю укосу. Монтаж потрібно виробляти, використовуючи рівень або висок в якості орієнтира.
Рейки будуть служити маяками: орієнтирами для всіх наших майбутніх робіт. Тому не полінуйтеся виставити їх як можна точніше і рівнею. Зовнішній вигляд майбутнього укосу безпосередньо залежить саме від того, наскільки відповідально ви підійдете до справи.
Для того, щоб вони як слід трималися, можна використовувати розчин з гіпсом або призначені для цього кріплення.
Тепер вам знадобитися виготовити малку (або декілька, якщо укоси різної ширини): цей інструмент являє собою фанерну дощечку завдовжки на 5-10 см довша від ширини укосу і шириною приблизно в 15 см, з вирізом на одній стороні для більш зручного утримання.
Під час роботи саме з допомогою малки ви будете розрівнювати розчин.
Тепер можна замішувати розчин і накладати його на основу. Якщо ви правильно розрахували розміри малки, то це не потребуватиме особливих зусиль, а результат виразно вас порадує.
Коли розчин повністю висохне, настає час затірки. Ретельно обробіть кожен укіс теркою до повного розрівнювання верхнього шару штукатурки і пройдіться м'якою ганчіркою, щоб видалити пил.
Все: можна прибирати маяки, приступати до шпаклювання та фарбування.